Akcesoria cukiernicze, które ułatwią Ci pieczenie i dekoracje ciast

Każda wzorowa pani domu prędzej czy później zabiera się za pieczenie ciast. Nie od razu wszystkie wychodzą, po drodze do kosza ląduje wiele zakalców. Praktyka czyni jednak mistrza. Z czasem udają się ciasta drożdżowe, murzynki, makowce, a nawet pyszne torty. Gdy już opanuje się podstawy, nagle pragnie się więcej. Tym bardziej w dobie mediów społecznościowych, gdzie przepiękne zdjęcia wypieków można oglądać na profilach znajomych czy specjalistów cukierników.

Wyprawiając imieniny, organizując święta czy po prostu zapraszając gości, możemy uraczyć ich nie tylko smakowitymi wyrobami własnej roboty. Jeśli zależy nam na tym, aby bliscy byli też pod wrażeniem estetyki podania kolejnych ciasteczek czy ciast, musimy jednak posłużyć się specjalnymi akcesoriami. Które zdają się być w kuchni najważniejsze? Które ułatwiają nie tylko samo pieczenie, ale i dekorowanie? Podpowiadamy!

Podkładki i pojemniki na torty – klasyczne lub finezyjne

tort urodzinowy

Pojemniki na ciasto, naczynia i opakowania ekologiczne oferuje hurtownia Ekopak z Warszawy

Tort, który pieczołowicie szykujemy na urodziny dziecka, męża czy teściowej musi być odpowiednio podany. Nie zawsze jesteśmy jednak w posiadaniu specjalnej, najczęściej porcelanowej podkładki. Na szczęście są firmy, które oferują jednorazowe podkłady. Grube, które są w stanie utrzymać nawet najcięższy wypiek. Istnieje możliwość znalezienia modeli przeznaczonych do tortów piętrowych lub tych w stylu angielskim. Dodatkowo oferowane produkty dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych. Tak, by móc dobrać je do zastawy i koloru przewodniego przyjęcia. A co, jeśli impreza dobiega końca, a my chcemy obdarować gości ciastem? Tak, by mogli wziąć kawałek do domu? Nic prostszego. Do podkładki wystarczy domówić specjalne pojemniki i ciasto jest gotowe to podróży.

Akcesoria do dekorowania, które odmienią standardowe wypieki

Kwestia podania wypieku, to jednak nie wszystko. Pozostają jeszcze akcesoria, dzięki którym tort czy ciasto nabierze oryginalnego wyglądu. Proste w formie wypieki mają oczywiście swój urok. Jednak te wzbogacone wzorami, napisami czy innymi ciekawymi motywami są o wiele bardziej urokliwe. Niestety, takowe ozdoby nie sposób zrobić bez użycia specjalnych pomocy. Nawet jeśli mamy zdolności plastyczne i manualne, bardzo ciężko będzie nam stworzyć je własnoręcznie. Jest to praktycznie niemożliwe. Tak naprawdę zestaw cukierniczy do dekoracji, łopatki w formie wygładzaczy masy czy pipety deserowe – to wszystko zdaje się być niezbędne, jeśli planujemy dekorowanie wypieku.

Przygotowany tort, który zachwyci nie tylko wyglądem, ale i formą podania, to dopiero wstęp do udanego przyjęcia. By klimat był zachowany w każdym calu, możemy pokusić się również o dokupienie pasującej zastawy. I nie musi być to wcale porcelanowy czy szklany zestaw. Nasze przyjęcie będzie spójne, z zachowaniem motywu czy koloru przewodni – jeśli zaopatrzymy się w pasujące elementy, takie jak papierowe słomki, kubeczki na lody i desery czy ażurowe serwetki. Wszystko wykonane rzecz jasna z ekologicznych materiałów. Poza tym, co warto wspomnieć i podkreślić, że takie akcesoria nie kojarzą się już dziś wyłącznie z przyjęciem wyprawianym z okazji urodzin dziecka. Wygoda ich użycia pozwala na zorganizowanie naprawdę dużej imprezy przy minimalnych kosztach i absolutnym komforcie gospodarza. Mało sprzątania oznacza mniejszy stres i większą radość z przyjęcia. A do tego ta estetyka proponowanego rozwiązania! Pasujące elementy i idealnie skomponowany praktycznie każdy szczegół na stole, to gwarancja wielkiego WOW wśród gości.