Ekskluzywna herbata na prezent

Niewiele rzeczy jest lepszych na prezent niż ekskluzywna herbata. To wyjątkowy, wszechstronny napój popularny na całym świecie. Jest pyszny zarówno na ciepło, jak i na zimno.

Ma też niesamowicie długą listę korzyści zdrowotnych dla naszego ciała. To idealny prezent dla przyjaciół, rodziny, bliskich, ale również w biznesie.

Ekskluzywna herbata jako prezent

Zacznijmy od smaku, bo to jeden z najważniejszych aspektów każdego napoju. Jeżeli coś nam nie smakuje to nie chcemy tego pić, prawda? Na szczęście herbata świetnie smakuje na ciepło lub na zimno, sama lub mieszana razem z innymi dodatkami, takimi jak owoce.

herbata na prezent

Latem orzeźwiająca zielona herbata z dodatkiem cytryny i pomarańczy oraz kilkoma kostkami lodu będzie wspaniale gasić pragnienie. To doskonały prezent, który zachęci obdarowanego do unikania słodzonych napojów ze sklepów.

Zimą herbata z miodem i cynamonem będzie wspaniale rozgrzewać.

Po chłodnym dniu miło jest wejść do domu i poczuć jej aromat, a następnie delektować się nią pod puchatym kocem. Niezależnie od pory roku to świetny prezent.

Herbata to prezent, który nie zrujnuje budżetu

Ładnie zapakowana, ekskluzywna herbata to idealne rozwiązanie dla każdego, kto nie ma zbyt dużego budżetu.  Możemy wybrać aromatyczny, przepyszny susz i elegancko go zapakować. Taki prezent zawsze zrobi wrażenie. Jednoczenie nie będziemy musieli wydawać fortuny, co w dzisiejszych czasach zawsze jest zaletą. Zwłaszcza jeżeli mamy dużą rodzinę, szerokie grono przyjaciół lub szukamy prezentu dla naszych kontrahentów i klientów.

Jaką herbatę wybrać na prezent?

Herbata wyróżnia się naprawdę ogromną różnorodnością. Mówi się, że dostępnych jest ponad 20 tysięcy rodzajów suszu. Mamy dosłownie tysiące smaków, typów, zapachów i mieszanek. Mamy więc pewność, że dla każdego znajdziemy coś pysznego. Nie ryzykujemy też nudy. Jednak to może zdecydowanie utrudnić wybór. Powinniśmy się więc zastanowić nad potrzebami i preferencjami osób które obdarowujemy. Czy są niespokojne? Próbują schudnąć? Mają problemy z zasypianiem? Na wszystko może pomóc odpowiedni napar.

ekskluzywna herbata na prezent

Żeby podjąć decyzję, którą herbatę wybrać na prezent powinniśmy zapoznać się z 5 podstawowymi rodzajami herbaty: czarną, białą, zieloną, oolong, białą i pu’er. Czarny to najczęstszy rodzaj, stanowiący prawie 85% całkowitego spożycia herbaty w świecie zachodnim.

Jest w pełni utleniony i ma ciemny kolor, silny smak i wysoką zawartość kofeiny.

Zielona herbata jest nieutleniona, aby zachować wysoki poziom antyoksydantów, witamin i minerałów, dlatego jest tak sławna  ze względu na fantastyczne korzyści zdrowotne. Ma jasnozielony kolor i jest lekkim napojem o lekkim smaku orzechowym lub trawiastym.

Oolong jest częściowo utleniony. Im dłużej jest on utleniany, tym bardziej przypomina czarny susz. Jest to złoty lub jasnobrązowy napar o delikatnym smaku.

Biała herbata jest najmniej przetworzona ze wszystkich rodzajów. Ma bardzo jasny kolor i łagodny smak. Ma niższą zawartość kofeiny niż zielona herbata i bardzo wysoki poziom przeciwutleniaczy.

Pu’er rośnie na dzikich drzewach, a nie na uprawianych krzewach i jest znany z ziemistego smaku. Jest fermentowany i może być czarny lub zielony w zależności od stopnia utlenienia.

Te podstawowe rodzaje to dopiero początek. Możemy je łączyć, dodawać do nich owoce i inne dodatki. Jeżeli chcemy eksperymentować z różnymi smakami to możemy też stworzyć własną unikalną mieszankę. To sposób na wyjątkowy, personalizowany prezent, który nie zrujnuje naszego budżetu, ale pokaże, że nam zależy.

Artykuł powstał dzięki współpracy z DobraHerbatka.pl