Akcesoria do zastawy stołowej, które wykorzystasz podczas przyjęcia

Każdy z nas, organizując przyjęcie, chce, by było ono jak najlepsze. Wszyscy zaproszeni goście na pewno liczą na suto zastawiony stół, piękne dekoracje oraz miłe towarzystwo. Wbrew pozorom, wygląd stołu należy do najważniejszych aspektów. Wszyscy posiadamy co najmniej jeden komplet zastawy stołowej. Jeśli dysponujemy zastawą wieczorową, warto ją wykorzystać na przyjęciu. Wiele jest również dodatkowych elementów do zastawy stołowej, które można umieścić na stole, by podkreślić uroczysty nastrój imprezy.

Patery i etażerki – porcelanowe, szklane czy stalowe – etażerki i patery zawsze pasują do wystawnego stołu. Można je wypełnić ciastkami i kawałkami pokrojonego ciasta. Poza tym, etażerki piętrowe świetnie prezentują się wśród reszty niższych naczyń. Do pater natomiast możemy dopasować klosz, najlepiej przezroczysty, by osłonić żywność.

Świeczniki – czym jest przyjęcie bez płonących świeczek lub okazałych świec? Specjalnie dobrane do okazji i do reszty zastawy świeczniki, świetnie zaprezentują się na wystawnym stole. Rodzaje, wielkości, kolory i kształty świeczników, to kwestia tak indywidualna, że możemy puścić wodzę fantazji w momencie kupowania ich.

świecznik

Serwetniki lub obrączki na serwetki – akcesoria do utrzymywania serwetek w jednym miejscu, również należą do popularnych, które obowiązkowo muszą znaleźć się na stole podczas przyjęcia. Każdy z obecnych gości musi mieć dostęp do serwetników w razie potrzeby.

Ozdoby – wystawne, uroczyste stoły powinny być pełne rozmaitych ozdób. Wszystko jednak trzeba dobierać i ustawiać w taki sposób, by zachowany został doby smak i gust. Dodatki i ozdoby musimy dobierać przede wszystkim według kolorów, jakie panują na stole. Obecnie, różnorodność ozdób, pomoże nam nadać wyrazistość uroczystości.

Bieżniki i podkładki – te akcesoria często pojawiają się na stole podczas przyjęć. Często, wykonane są one z bawełny. Jednak nierzadko można spotkać podkładki wykonane z Eco skórki, silikonu i innych tworzyw. Bieżniki i podkładki zazwyczaj są dobierane kolorystycznie. Jeśli jest na nich wzór, musi być on taki sam na wszystkich elementach. Poza tym, jeśli cała zastawa jest biała, warto wybrać bieżniki i podkładki np. w kwiatki lub w czerwonym kolorze.


Warto jest poświęcić nieco więcej czasu na planowanie, w jaki sposób rozmieścimy ozdoby i akcesoria na stole dla gości. W dzisiejszych czasach, ceni się innowacyjność i dobry gust. Zastawiony stół musi wyglądać przede wszystkim atrakcyjnie i odświętnie, a wszystkie elementy, które się na nim znajdują, powinny pełnić funkcje. Wszelkie dodatki, jakie mamy w domu, mogą nie wystarczyć, by we właściwy sposób ozdobić stół. Zawsze jednak można skorzystać z oferty niejednego producenta akcesoriów do zastawy stołowej. Różnego rodzaju akcesoria dodatkowe, które wykorzystywane są podczas przyjęć, można zakupić w dobrych sklepach z wyposażeniem do kuchni.